ماسک ها

1. ماسک مرطوب کننده عسل

1) یک قاشق غذاخوری عسل را روی دست ریخته و سپس به صورتتان بزنید و به آرامی ماساژ دهید. اجازه دهید عسل به مدت 5 الی 15 دقیقه روی پوستتان بماند. سپس با آب بشویید.

2) یک قاشق غذاخوری شیر، یک قاشق غذاخوری عسل و یک عدد زرده ی تخم مرغ را با هم ترکیب کنید. روی پوست تمیز بمالید و بگذارید 20 دقیقه بماند، سپس با آبگرم بشویید.

2. پاک کننده صورت عسل

عسل یک پاک کننده آرایش خوب است، مخصوصا اگر با یک روغن مناسب ترکیب شود. عسل را با جوجوبا یا روغن نارگیل ترکیب کنید و روی پوست خود بمالید. بعد از چند دقیقه با آب بشویید.

3. اسکراب عسل

ترکیب عسل و بادام زمینی یک اسکراب قوی برای از بین بردن آلودگی ها و سلول های مرده ی پوست است. 2 قاشق غذاخوری بادام زمینی و 2 قاشق غذاخوری عسل را باهم ترکیب کنید تا به شکل خمیری درآید. با حرکت دایره ای روی پوست خود بمالید و به مدت 5 الی 10 دقیقه ماساژ دهید. سپس با آب بشویید.

4. لوسیون پوست عسل

اگر احساس خشکی پوست می کنید (مخصوصا در زمستان) می توانید یک قاشق چایخوری عسل را با یک قاشق چایخوری روغن زیتون و چند قطره آب لیمو، مخلوط کنید (یک نرم کننده طبیعی). این لوسیون را به نقاط خشک پوست بمالید و بگذارید 20 دقیقه بماند. سپس با یک حوله گرم به آرامی پاک کنید.

5. لایه بردار عسلی

هفته ای یکبار از این اسکراب برای نرم و شفاف سازی پوست استفاده کنید. 2 قاشق عسل را با یک قاشق جوش شیرین مخلوط کرده و به صورت خود بمالید. بعد از 15 دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید.

6. ماسک آکنه

ماسک سرشار از پروبیوتیک است که می تواند به کاهش التهاب و ترمیم ph طبیعی پوست کمک کند. عسل نیز خواص ضدالتهاب دارد و سرشار از ویتامین c است. مخلوط ماست و عسل یک ماسک بسیار قوی در مبارزه با آکنه شناخته شده است.

7. ماسک موی عسل

این ماسک شامل زرده تخم مرغ و عسل است. تخم مرغ به علت دارا بودن مواد پروتئینی برای مو ترکیب خوبی با عسل است که باعث تغذیه و پر شدن موهای شما می شود.

This post is also available in: English